Bebek Oyun Önerileri !

Bebek oyun önerileri sayfamızda bebeğiniz ile kaliteli ve güzel zaman geçirmenizi sağlayacak oyun önerileri bulunmaktadır. Gelişimine göre bebek oyun öneri sayfamızdan oyun önerilerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk aylardan itibaren bebek ile oyunun önemi oldukça büyüktür. Sosyal gelişim, zeka gelişimi, duyusal gelişim, nesne hakkında bilgi sahibi vs. olması konusunda oyun ile eğitim bebeğin gelişimi için olmazsa olmazların arasındadır.

Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Bebek Oyun Tavsiyeleri

1 Aylık Bebek Oyun Önerileri

Bebeğinizin doğumundan itibaren bir çok konuda gelişimi hızla devam etmektedir. Yenidoğan bebekler de özellikle göz teması kurarak oyun oynamaya başlanılabilir. Bebeğinizi kucağınıza aldığınızda veya yatma pozisyonunda göz teması kurarak ona şarkı söyleyebilirsiniz. Ses tonunuzu çok yüksek olmayacak şekilde ayarlayıp ninni ve sakin şarkılar söylenebilir. Bu bebek ile anne arasındaki bağı güçlendirecektir.

  • 1 Aylık Bebek Oyun

  • Bebek ve Anne

Anne ve Bebek

1 Aylık Bebek Oyun Önerileri

Yenidoğan bebekler ve 1 aylık bebekler daha çok sesli ve hareketli nesneleri sevmektedirler. Örneğin; sesli bir çıngırak ile sağa sola, aşağı yukarıya doğru hareketler ile bebeğinizin ismini söyleyerek -Baaak bu çıngırak. Aaaaa bak çıngırak sağa gidiyor, baaak sola gidiyor gibi seslendirerek çıngırak ile oyun oynanabilir.

Ayrıca sesli oyuncaklar da bebeğinizin sesi fark etmesini ve o yöne doğru bakmasını sağlayacağından dolayı göz koordinasyonu açısından önemlidir.

  • 1 Aylık Bebek Oyun

  • Bebek ve Anne

Anne ve Bebek

1 Aylık Bebek Oyun Önerileri

İlk aydan itibaren bebeğiniz ile göz teması kurmanız çok önemlidir. Tabi ki bebeğiniz de sizinle göz teması kuracaktır. Bu aranızdaki bağı güçlendirecektir. Her yaptığınız aktivitede ve günlük rutinlerinizde emzirme, alt değiştirme vs. gibi yaptığınız tüm işlerde hem bebeğiniz ile göz teması kurmalısınız, hem de ona gülümsemelisiniz. Anne bebek arasındaki güven ve bağ ilişkisinin kuvvetlenmesi açısından göz teması oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

  • 1 Aylık Bebek Oyunları

  • Bebek ve Anne

Anne ve Bebek
AY AY BEBEK GELİŞİMİ SAYFASINA BİR GÖZ ATIN !